KAYIT    İLETİŞİM
EN İYİ FİYAT
 • 2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu: Güneydoğu'nun Güzelliklerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • 2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu: Güneydoğu'nun Güzelliklerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • 2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu: Güneydoğu'nun Güzelliklerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • 2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu: Güneydoğu'nun Güzelliklerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • 2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu: Güneydoğu'nun Güzelliklerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • 2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu: Güneydoğu'nun Güzelliklerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?
 • Gaziantep
 • Şanlıurfa
 • Diyarbakır
 • Mardin
 • Halfeti Tekne Turu
 • Göbeklitepe
Güneydoğu'nun Güzelliklerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
VAN – TATVAN – BİTLİS – DİYARBAKIR – HALFETİ 1 gün programını görmek için tıklayınız

Akşam 20.00’da Vandaki Buluşma Noktamızdan Siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak Ş. Urfa Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz.

2.

Gün
HALFETİ - GAZİANTEP 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Saatlerinde Halfetiye Ulaşarak siz değerli misafirlerimiz için özel hazırlattığmız açık büfe kahvaltıyla güne başlıyoruz. Açık büfe kahvaltımızın ardından Birecik barajı Suları altında kalmış saklı cennet halfeti de fırat nehri üzerinde grubumuza özel tekne ile hareketli müzikler ve rehberimizin anlatımları eşliğinde bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz sırasında Rum Kale – Kral Mezarları – Savaşan Köyü ve Ahşap Köprüyü görüyoruz. Keyifli ve bol bilgili tekne turumuzun ardından tarihi rum evlerinde ve halfetinin doğal güzelliklerini sizlerin de keşfetmeniz ve bu güzelliği fotoğraflamak için rehberimiz serbest zaman veriyor. Halfeti gezimiz ardından Gaziantep yolculuğumuza başlıyoruz. Gaziantep Turumuzdaki ilk noktamız füsus(yüzük) kalesi olarak da bilinen içerisinde kahramanlık müzesi de barındıran Gaziantep kalesi. Gaziantep kalesini ve g.antep tarihini rehberimizden dinledikten sonra müzeler şehri Gaziantep gezimize devam ediyoruz. Gaziantep yürüyüş turumuz içerisinde Cam Müzesi – Hamam Müzesi – Bakırcılar çarşısı – Gaziantep Bedestenleri – Tarihi Kır Kahvesi gezilerimiz ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız ardından. Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden olan Zeugma mozaik müzesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Rehberimizden mozaiklerin efsanelerini ve hikayelerini dinledikten sonra G.antepteki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Gaziantep.Konaklama: Gaziantep - Kule Otel

3.

Gün
ŞANLIURFA - DİYARBAKIR 3 gün programını görmek için tıklayınız

otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Şanlıurfa yolculuğumuza başlıyoruz. Şanlıurfa gezimize türk ve islam tarihinde önemli bir yere sahip olan dünyada sadece 3 yerde bulunan konik evler mimarileri ile harran evlerini ziyaret ediyoruz harran gezimizin ardından  hz. İbrahim peygamberin doğduğu mağarayı da içinde barındıran ve Allahın ey ates ibrahime karsi serin ve selamet ol Emriyle ateşin suya odunların balığa dönüştüğü nokta olan balıklı gölü ve hikayesini Rehberimizden dinliyoruz. Balıklı göl gezimiz ardından yöresel ürünleri satın alabileceğimiz urfa tarihi çarşılarını geziyoruz. bir sonraki noktamız tarihin sıfır noktası GÖBEKLİTEPE, göbekliktepe Gezimiz ardından yorgunluğumuzu atmak üzere Tarihi Gümrükhan’da Çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Şanlıurfa’dan Ayrılarak Diyarbakır yolculuğumuza başlıyoruz. Diyarbakır’da islamın 5. Haremi şerifi ulu camii – Hasanpaşa hanını ve dört mezhep’in simgesi dört ayaklı minareyi gördükten sonra Konaklamak Üzere Diyarbakır’daki Otelimize Yerleşiyoruz. Konaklama DİYARBAKIR.Konaklama: Diyarbakır Plaza Otel

4.

Gün
DİYARBAKIR – MARDİN –MİDYAT 4 gün programını görmek için tıklayınız

otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından hüzünlü bir aşka ev sahipliği yapmış Diyarbakır on gözlü köprüyü geziyoruz. On gözlü köprü gezimiz ardından mardin yolculuğumuza başlıyoruz. Diyarbakır gezimiz ardından mezopotamyanın kokusunu, tarihi dokusunu, eşsiz güzelliklerini keşfimize mardin ile devam ediyoruz. Mardin gezimiz sırasında dinlerin ve dillerin kenti mardin ismini ne kadar da hak ettiğini daha net anlayabileceğimiz noktalardan olan bugün dahi faal olan kırklar manastırını Süryani bir kardeşimizden dinliyoruz. Mardin tarihinin vazgeçilmez güzelliklerinden Süryani kültürüne şahitlik ettikten sonra turumuza mezopotamyayı ayaklarımız altında gibi hissedeceğimiz, tarihin en önemli medreselerinden olan bir çeşmeye ve havuza dahi inanılmaz dersler sığdırmış olan kasımiye medresesini rehberimizden dinliyoruz. Kasımiye medresesinde vereceğimiz serbest zamanda yöre insanının el işi göz nuru ürünleri satın alabileceğiz. Alışveriş molamız ardından eski mardin gezimize başlıyoruz. Eski mardin gezimiz sırasında Süryani kilisesi, ermeni kilisesi, ulu camii gibi bir çok tarihi ve kültürel değerleri keşfediyoruz. Öğle yemeğimizi de yöresel mardin restaurantlarında mardin yöresel yemeklerini de tattıktan sonra turumuza 2000li yıllardaki diziler ve filmler ile keşfettiğimiz Midyat yolculuğumuza başlıyoruz. Süryani sanatını hissedeceğimiz Süryani sanatkarların eserleri telkâri gümüşüyle tanıştıktan sonra, Süryani ustaların ellerinden çıkmış olan mimari deha ve hümanist yaklaşım ile yapılmış olan ve güneşi tersine alarak insanların gölgede ve serinde yürüyebilmelerini sağlayan Midyat evlerinin gölgesi eşliğinde sıla dizisiyle ünlenen ve meşhur Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat sıla konağını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sıla konağında vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat çarşısında Süryani şarabı ve telkâri gümüşü alabilmeniz için rehberimiz serbest zaman verecek. Gezimiz Ardından Van yolculuğumuza başlıyoruz. Gece 24.00 civarlarında ulaşacağımız Van’da siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz. Bir başka kapital tur ( vangezitoplulugu) organizasyonunda görüşmek dileğiyle hoşçakalın…

DAHİL OLANLAR:
✔ 2 GECE OTEL KONAKLAMASI ✔ LİSANSLI REHBERLİK HİZMET✔ 3 SABAH KAHVALTISI
✔ ULAŞIM ✔ SEYAHAT SİGORTASI✔ ARAÇ İÇİ İKRAMLAR ✔ KAPİTAL TURİZM REFAKATİ

HARİÇ OLANLAR:
✔ ÖĞLE YEMEKLERİ ✔ TEKNE TURU (350 TL) ✔ MÜZE GİRİŞLERİ ( ÇOĞU YERDE MÜZE KARTI GEÇERLİ VE ÖĞRETMENLER’E ÜCRETSİZ. ) ✔ AKŞAM YEMEĞİ

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

▶️  Yol Güzergahındaki Şehirlerden Şehrin Çevre Yolundan Misafirlerimizi Alabiliriz. Van Merkez ve Tatvan dışında Şehrin içine giremiyoruz. Dönüşte de aynı şehirlerden geçiyoruz. 

▶️ Konaklayacağımız Oteller Gaziantep ve Diyarbakırda 4 Yıldızlıdır.

▶️  Turumuzda Alışveriş İçin Zamanlar Verilmektedir.

▶️ Diyarbakırda Sıra Gecesi Grubun İsteği Doğrultusunda Yapılmaktadır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4
LOKASYON:
Güneydoğu (Van ve Bitlis çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Van Devlet Tiyatrosu Önü,
Edremit,
Gevaş,
Tatvan,
Bitlis
BİTİŞ:
Tur bitiminden Misafirlerimizi Güzergah Üzerinde Diledikleri Yere Bırakıyoruz. Güzergah dışına kesinlikle ÇIKILMAMAKTADIR.
İPTAL POLİTİKASI:
Acenta gerekli gördüğü durumlarda müşteriye de bildirmek kaydı ile ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından iki gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edilebilir. Acente Tarafından İptal Edilen Turun Ücreti Müşteriye kesintisiz iade edilir. Müşteri Tarafından Talep Edilen İptaller ve tarih değişikliklerinde ise Tur hareket tarihinden 04 gün önce yapılan iptallerde Turun total ücretinin %40 ı, 03 gün önce olan iptallerde Turun Tüm Ödemesi müşteriden tahsil edilir ve İADE EDİLMEZ. Müşteri satın aldığı turu gezinin başlamasından 02 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Uçaklı turlarda tur tarihinin 20 gün öncesi ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret kabul edilemez. Müşteriden Tüm Ödemeler Tahsil Edilir.

TARİH VE FİYATLAR

5.750TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
(545) 432 32 65
Şerefiye mahallesi Zerbank Sokak No:21
    İPEKYOLU/VAN
2382
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.