Diyarbakır Turu( Günübirlik)

Van Çıkışlı

Günübirlik

225.00 'den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • diyarbakır

➖➖ YOL GÜZERGAHI➖➖
VAN-TATVAN-BİTLİS-DİYARBAKIR

➖➖ TUR PROGRAMI➖➖


1. GÜN : GECE 23.00’DA Van’daki buluşma noktamızda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Otobüsümüze yerleştikten sonra rehberimiz ile tanışıyoruz. rehberimiz sizlere tur programımız ve genel bilgiler verdikten sonra Van’dan ayrılıyoruz.
2. GÜN : Diyarbakır’da alacağımız Serpme kahvaltımızın ardından turumuza Diyarbakırlı Şair ve yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu tarihi Cahit Sıtkı Tarancı’nın Evini Ziyaret ediyoruz. Ardından  islamiyetin 5. Harem’i şerifi olan ve içerisinde dünyanın ilk robotunun da icat edildildiği Mesudiye ve zinciriye medreselerini de barındıran Diyarbakır ulu camii’ni Ziyaret ediyoruz. Rehberimizden ulu camii dinledikten sonra kabe’nin ilk ipek örtüsünün de dokunduğu yer Hasanpaşa hanı’nı ziyaret ediyoruz.  Hasanpaşa hanında çay ve kahvelerimizi içtikten sonra Diyarbakır keşfine devam ediyoruz.  Şimdiki durağımız barış ve kardeşliğin simgesi dört mezhep’in anıtı dört ayaklı minare. Dört ayaklı minare hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan ve dileklerimiz diledikten sonra bir sonraki durağımız diyarbakır’ın meşhur hanlarından sülüklühan. Sülüklühan gezimizi de tamamladıktan sonra. Gezi rotamızı da görsel olarak inceleyebileceğimiz minyatür’ü ziyaret ediyoruz. Sur Minyatür incelememiz ardından. Hüzünlü bir aşk hikayesini içinde barındıran. Genç kızların dilekleri için uğrak noktası on gözlü köprüyü ziyaret ediyoruz. Rehberimizden buranın hüzünlü hikayesini dinledikten sonra Diyarbakır keşif yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bir yanımızda hevsel bahçeleri ve dicle nehri bir yanımızda meşhur Diyarbakır surları seyriyle yürüyüşümüze devam ediyoruz. İçinde sahabe mezarları barındıran mübarek Hz. Süleyman camiini gezdikten sonra hemen hz Süleyman camiinin yanı başında bulunan Atatürk müzesi – kilise – kültür müzesi-arkeoloji müzesini içinde barındıran Diyarbakır kent müzesini geziyoruz. Diyarbakır kent müzesi gezimiz ardından meşhur dağkapı ciğercilerinde Diyarbakır ciğerini tadıyoruz. Yemek aramız ardından. Diyarbakır surları ve burçlarını geziyoruz. Surların üzerinde yapacağımız yürüyüşümüz ardından diyarbakırdan ayrılarak turumuzun son noktası silvan Malabadi köprüsü. Hüzünlü bir aşk’a ev sahipliği yapmış Malabadi köprüsünü rehberimizden dinledikten ve Malabadi türküsünü söyledikten sonra van dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GECE 22.00 civarlarında van’a ulaştıktan sonra siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Bir başka KAPİTAL TUR ( van gezi topluluğu ) turunda görüşmek dileğiyle hoşçakalın….

DAHİL OLAN HİZMETLER

ULAŞIM- LİSANSLI REHBERLİK – KAHVALTI – SEYAHAT SİGORTASI – ARAÇ İÇİ İKRAMLAR – MÜZE ÖRENYERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ – KAPİTAL TURİZM REFAKATİ

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
ÖĞLE YEMEĞİ

➖➖ÖNEMLİ NOTLAR➖➖
▶ TURDA KONAKLAMA YOKTUR. TUR 1 GECE ÖNCE 23.00’DA BAŞLIYOR TUR GÜNÜ AKŞAM 22.00 CİVARI VANDAYIZ.
▶ Yol Güzergâhındaki Şehirlerden Şehrin Çevre Yolundan Misafirlerimizi Alabiliriz. Van Merkez ve Tatvan dışında Şehrin içine giremiyoruz. Dönüşte de aynı şehirlerden geçiyoruz.
▶Kahvaltı serpme lüks kahvaltıdır.

Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
20 - 21 MART 2021 225.00 225.00
26 - 27 MART 2021 225.00 225.00

Yetişkin Fiyatı : 225.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 225.00


İlginizi Çekebilecek Turlar

Vizesiz
iran turu

İRAN TURU

3 Gün 2 Gece
Van Çıkışlı
Van Çıkışlı 2 Gece 3 Gün İran Turu Üstelik...
600.00 'den itibaren

Kırgız Hanotağı Turu

Günübirlik
Van Çıkışlı
Van'da Kırgız Kültürünü Yaşamaya Hazır Olun...
80.00 'den itibaren

Mardin Turu ( Günübirlik)

Günübirlik
Van Çıkışlı
Van Çıkışlı Günübirlik Mardin Turuyla Mezopotamya Keşfine Hazır Olun
250.00 'den itibaren
mardin-diyarbakır turu

Diyarbakır-Mardin Turu

2 Gün 1 Gece
Van Çıkışlı
Diyarbakır ve Mardin Özel Turumuz Üstelik Gece Yolculuğu Yok.
500.00 'den itibaren
Whatsapp İletişim
Bizimle Whatsapp'tan İletişime Geçin..
Merhaba,
Aşşağıdaki Whatsapp İletişim Butonuna Tıklayarak Bize Whatsapp'tan Ulaşabilirsiniz.