güneydoğu turu

2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu

Van Çıkışlı

3 Gün 2 Gece

1500.00 'den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • diyarbakır
  • gaziantep
  • hasankeyf
  • Mardin
  • midyat
  • şanlıurfa

➖➖TURA KATILABİLECEĞİNİZ NOKTALAR➖➖
► VAN MERKEZ – TATVAN – BİTLİS –BATMAN-DİYARBAKIR

1.GÜN : VAN – TATVAN – BİTLİS – DİYARBAKIR – HALFETİ :  Akşam 20.00’da Vandaki Buluşma Noktamızdan Siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak Ş. Urfa Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN : HALFETİ – GAZİANTEP :  Sabah Saatlerinde Halfetiye Ulaşarak siz değerli misafirlerimiz için özel hazırlattığmız açık büfe kahvaltıyla güne başlıyoruz. Açık büfe kahvaltımızın ardından Birecik barajı Suları altında kalmış saklı cennet halfeti de fırat nehri üzerinde grubumuza özel tekne ile hareketli müzikler ve rehberimizin anlatımları eşliğinde bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz sırasında Rum Kale – Kral Mezarları – Savaşan Köyü ve Ahşap Köprüyü görüyoruz. Keyifli ve bol bilgili tekne turumuzun ardından tarihi rum evlerinde ve halfetinin doğal güzelliklerini sizlerin de keşfetmeniz ve bu güzelliği fotoğraflamak için rehberimiz serbest zaman veriyor. Halfeti gezimiz ardından Gaziantep yolculuğumuza başlıyoruz.  Gaziantep Turumuzdaki ilk noktamız füsus(yüzük) kalesi olarak da bilinen içerisinde kahramanlık müzesi de barındıran Gaziantep kalesi. Gaziantep kalesini ve g.antep tarihini rehberimizden dinledikten sonra müzeler şehri Gaziantep gezimize devam ediyoruz. Gaziantep yürüyüş turumuz içerisinde Cam Müzesi – Hamam Müzesi – Bakırcılar çarşısı – Gaziantep Bedestenleri – Tarihi Kır Kahvesi gezilerimiz ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız ardından. Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden olan Zeugma mozaik müzesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Rehberimizden mozaiklerin efsanelerini ve hikayelerini dinledikten sonra G.antepteki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Gaziantep.

3.GÜN : ŞANLIURFA – DİYARBAKIR :  otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Şanlıurfa yolculuğumuza başlıyoruz. Şanlıurfa gezimize  hz. İbrahim peygamberin doğduğu mağarayı da içinde barındıran ve Allahın ey ates ibrahime karsi serin ve selamet ol Emriyle ateşin suya odunların balığa dönüştüğü nokta olan balıklı gölü ve hikayesini Rehberimizden dinliyoruz. Balıklı göl gezimiz ardından yöresel ürünleri satın alabileceğimiz urfa tarihi çarşılarını geziyoruz. Gezimiz ardından yorgunluğumuzu atmak üzere Tarihi Gümrükhan’da Çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Şanlıurfa’dan Ayrılarak Diyarbakır yolculuğumuza başlıyoruz. Diyarbakır’da islamın 5. Haremi şerifi ulu camii – Hasanpaşa hanını ve dört mezhep’in simgesi dört ayaklı minareyi gördükten sonra  Konaklamak Üzere Diyarbakır’daki Otelimize Yerleşiyoruz. Konaklama DİYARBAKIR.

4.GÜN : DİYARBAKIR – MARDİN –MİDYAT – HASANKEYF :  otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından hüzünlü bir aşka ev sahipliği yapmış Diyarbakır on gözlü köprüyü geziyoruz. On gözlü köprü gezimiz ardından mardin yolculuğumuza başlıyoruz. Diyarbakır gezimiz ardından mezopotamyanın kokusunu, tarihi dokusunu, eşsiz güzelliklerini keşfimize mardin ile devam ediyoruz. Mardin gezimiz sırasında dinlerin ve dillerin kenti mardin ismini ne kadar da hak ettiğini daha net anlayabileceğimiz noktalardan olan bugün dahi faal olan dayrul zaferan manastırını Süryani bir kardeşimizden dinliyoruz. Mardin tarihinin vazgeçilmez güzelliklerinden Süryani kültürüne şahitlik ettikten sonra turumuza mezopotamyayı ayaklarımız altında gibi hissedeceğimiz, tarihin en önemli medreselerinden olan bir çeşmeye ve havuza dahi inanılmaz dersler sığdırmış olan kasımiye medresesini rehberimizden dinliyoruz.  Kasımiye medresesinde vereceğimiz serbest zamanda yöre insanının el işi göz nuru ürünleri satın alabileceğiz. Alışveriş molamız ardından eski mardin gezimize başlıyoruz. Eski mardin gezimiz sırasında Süryani kilisesi, ermeni kilisesi, ulu camii gibi bir çok tarihi ve kültürel değerleri keşfediyoruz. Öğle yemeğimizi de yöresel mardin restaurantlarında mardin yöresel yemeklerini de tattıktan sonra turumuza 2000li yıllardaki diziler ve filmler ile keşfettiğimiz Midyat yolculuğumuza başlıyoruz. Süryani sanatını hissedeceğimiz Süryani sanatkarların eserleri telkâri gümüşüyle tanıştıktan sonra, Süryani ustaların ellerinden çıkmış olan mimari deha ve hümanist yaklaşım ile yapılmış olan ve güneşi tersine alarak insanların gölgede ve serinde yürüyebilmelerini  sağlayan Midyat evlerinin gölgesi eşliğinde sıla dizisiyle ünlenen ve meşhur Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat sıla konağını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sıla konağında vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat çarşısında Süryani şarabı ve telkâri gümüşü alabilmeniz için rehberimiz serbest zaman verecek. Gezimiz Ardından Van yolculuğumuza başlıyoruz. Gece 24.00 civarlarında ulaşacağımız Van’da siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz. Bir başka kapital tur ( vangezitoplulugu) organizasyonunda görüşmek dileğiyle hoşçakalın…

➖➖FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER➖➖.
✔ 2 GECE OTEL KONAKLAMASI  ✔ LİSANSLI REHBERLİK HİZMET✔ 3 SABAH KAHVALTISI
✔ ULAŞIM ✔ SEYAHAT SİGORTASI✔ ARAÇ İÇİ İKRAMLAR ✔ KAPİTAL TURİZM REFAKATİ

➖➖FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER➖➖.
✔ ÖĞLE YEMEKLERİ ✔ TEKNE TURU (50 TL) ✔ MÜZE GİRİŞLERİ (  ÇOĞU YERDE MÜZE KARTI GEÇERLİ VE ÖĞRETMENLER’E ÜCRETSİZ. ) ✔ AKŞAM YEMEĞİ

➖➖ÖNEMLİ NOTLAR➖➖. ▶️ VAN GEZİ TOPLULUĞU – KAPİTAL TURİZM Dışında Herhangi Bir Gezi Kulübüyle Gezimizin Bağlantısı Yoktur. ▶️ Konaklayacağımız Oteller 1 Gece Gaziantep 1 Gece Diyarbakırdadır. ▶ Yol Güzergahındaki Şehirlerden Şehrin Çevre Yolundan Misafirlerimizi Alabiliriz. Van Merkez dışında Şehrin içine giremiyoruz. Dönüşte de aynı şehirlerden geçiyoruz. ▶️ Turumuzda Diyarbakır Sıra Gecesi(Eyvan Gecesi) Grubun İsteğine Göre Eklenmektedir. ▶Kahvaltı Noktasında Üst Değiştirme İmkanı Vardır. ▶ Rezervasyon Sırasında 400,00 TL Ön Ödeme Geri Kalan Ödeme Tur Günü Araçta Yapılacaktır. Ön Ödeme İçin İban : Ziraat Bankası TR3800 0100 2348 57689520 5002 (Mesut TEKİNYER)

Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
12 - 15 Mayıs 2022 1000.00 1500.00
26 - 29 Mayıs 2022 1000.00 1500.00

Yetişkin Fiyatı : 1500.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 1.000.00


İlginizi Çekebilecek Turlar

mardin

Mardin Turu ( Günübirlik)

Günübirlik
Van Çıkışlı
Van Çıkışlı Günübirlik Mardin Turuyla Mezopotamya Keşfine Hazır Olun
550.00 'den itibaren
tohma kanyonu

Malatya – Elazığ – Tunceli Turu

1 Gece 2 Gün
Van Çıkışlı
Tarih, Kültür ve Doğanın Buluştuğu Çok Özel Bir Tur...
900.00 'den itibaren
ishakpaşa sarayı turu

İshakpaşa Sarayı Turu

Günübirlik
Van Çıkışlı
Tüm Heybetiyle İshakpaşa Sarayını, Ağrı Dağı'nı Seyre Doyamayacağız.
300.00 'den itibaren
Vizesiz
uzungöl

▶️ KARADENİZ TURU (1 Gece 2 Gün ) ⬅️

2 Gün 1 Gece
Van Çıkışlı
1 Gece Konaklamalı Doğu Karadeniz Turu
1300.00 'den itibaren
Whatsapp İletişim
Bizimle Whatsapp'tan İletişime Geçin..
Merhaba,
Aşşağıdaki Whatsapp İletişim Butonuna Tıklayarak Bize Whatsapp'tan Ulaşabilirsiniz.