1 Gece 2 Gün Güneydoğu Turu

Van Çıkışlı

2 Gün 1 Gece

1100.00 'den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • diyarbakır
  • hasankeyf
  • Mardin
  • midyat
  • şanlıurfa
  • van

➖➖TURA KATILABİLECEĞİNİZ NOKTALAR➖➖
► VAN MERKEZ – TATVAN – BİTLİS –BATMAN-DİYARBAKIR

 

1.GÜN : VAN – TATVAN – BİTLİS – DİYARBAKIR – HALFETİ :  Akşam 20.00’da Vandaki Buluşma Noktamızdan Siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak Ş. Urfa Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz.
——————————————————————————————————————————–

2.GÜN : HALFETİ – ŞANLIURFA – DİYARBAKIR :  Sabah Saatlerinde Halfetiye Ulaşarak siz değerli misafirlerimiz için özel hazırlattığmız açık büfe kahvaltıyla güne başlıyoruz. Açık büfe kahvaltımızın ardından Birecik barajı Suları altında kalmış saklı cennet halfeti de fırat nehri üzerinde grubumuza özel tekne ile hareketli müzikler ve rehberimizin anlatımları eşliğinde bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz sırasında Rum Kale – Kral Mezarları – Savaşan Köyü ve Ahşap Köprüyü görüyoruz. Keyifli ve bol bilgili tekne turumuzun ardından tarihi rum evlerinde ve halfetinin doğal güzelliklerini sizlerin de keşfetmeniz ve bu güzelliği fotoğraflamak için rehberimiz serbest zaman veriyor. Serbest zamanımızın ardından fıstık ve zeytin ağaçları manzarası eşliğinde Ş.Urfa Yolculuğumuza başlıyoruz. Şanlıurfa gezimize hz eyyüp peygamberin sabrını ve çilesini rehberimizden dinlemek üzere Hz. Eyyüp Peygamber sabır makamı ile başlıyoruz. Hz. Eyyüp Peygamber Sabır Makamında Bulunan hz. Eyyüp peygamberin de hastalığından kurtulmasına, bolluğa ve berekete kavuşmasına vesile olan şifalı sudan aldıktan sonra. Bir sonraki durağımız hz. İbrahim peygamberin doğduğu mağarayı da içinde barındıran ve Allahın ey ates ibrahime karsi serin ve selamet ol Emriyle ateşin suya odunların balığa dönüştüğü nokta olan balıklıgölü ve hikayesini Rehberimizden dinliyoruz. Balıklıgöl gezimiz ardından yöresel ürünleri satın alabileceğimiz urfa tarihi çarşılarını geziyoruz. Gezimiz ardından yorgunluğumuzu atmak üzere Tarihi Gümrükhan’da Çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Şanlıurfa’dan Ayrılarak Konaklamak Üzere Diyarbakır’daki Otelimize Yerleşiyoruz. Konaklama DİYARBAKIR.
————————————————————————————————————————–
3.GÜN : DİYARBAKIR-MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF-VAN : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından bügün kü Turumuza Diyarbakır ile başlıyoruz.   Sahabeler şehri diyarbakır’daki gezimizde eski bir kiliseden devşirme olan içinde güneş saati , şafii camii, hanifi camii gibi hem hoş görüyü hem mimari ihtişama tanık olacağımız Diyarbakır ulu camii ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız tarihte ticaretin kalbi olan ve bugün içerisinde kafeler, meşhur kahvaltıcılar, kitapçılar barındıran Hasanpaşa hanında çay ve kahvelerimizi içtikten sonra dicle nehrinin gerdanlığı türkülere konu olmuş Diyarbakır on gözlü köprünün hikayesini rehberimizden dinlemek üzere on gözlü köprüyü geziyoruz. Diyarbakır gezimiz ardından mezopotamyanın kokusunu, tarihi dokusunu, eşsiz güzelliklerini keşfimize mardin ile devam ediyoruz. Mardin gezimiz sırasında dinlerin ve dillerin kenti mardin ismini ne kadar da hak ettiğini daha net anlayabileceğimiz noktalardan olan bugün dahi faal olan kırklar kilisesini Süryani bir kardeşimizden dinliyoruz. Mardin tarihinin vazgeçilmez güzelliklerinden Süryani kültürüne şahitlik ettikten sonra turumuza mezopotamyayı ayaklarımız altında gibi hissedeceğimiz, tarihin en önemli medreselerinden olan bir çeşmeye ve havuza dahi inanılmaz dersler sığdırmış olan kasımiye medresesini rehberimizden dinliyoruz.  Kasımiye medresesinde vereceğimiz serbest zamanda yöre insanının el işi göz nuru ürünleri satın alabileceğiz. Alışveriş molamız ardından eski mardin gezimize başlıyoruz. Eski mardin gezimiz sırasında Süryani kilisesi, ermeni kilisesi, ulu camii gibi bir çok tarihi ve kültürel değerleri keşfediyoruz. Öğle yemeğimizi de yöresel mardin restaurantlarında mardin yöresel yemeklerini de tattıktan sonra turumuza 2000li yıllardaki diziler ve filmler ile keşfettiğimiz Midyat yolculuğumuza başlıyoruz. Süryani sanatını hissedeceğimiz Süryani sanatkarların eserleri telkâri gümüşüyle tanıştıktan sonra, Süryani ustaların ellerinden çıkmış olan mimari deha ve hümanist yaklaşım ile yapılmış olan ve güneşi tersine alarak insanların gölgede ve serinde yürüyebilmelerini  sağlayan Midyat evlerinin gölgesi eşliğinde sıla dizisiyle ünlenen ve meşhur Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat sıla konağını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sıla konağında vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat çarşısında Süryani şarabı ve telkâri gümüşü alabilmeniz için rehberimiz serbest zaman verecek. Midyat gezimiz ardından  sizler ile vedalaşmak üzere van yolculuğumuza başlıyoruz. Vandaki buluşma noktamızdan sizler ile vedalaşıyoruz. Bir sonraki kapital tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle.. HOŞÇAKALIN…

➖➖FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER➖➖
✔ 1 Gece lüks Otel Konaklaması ✔ Ulaşım ✔ Profesyonel Lisanlı Rehberlik ✔Yurtiçi Zorunlu Seyahat Sigortası ✔ 2 Sabah Kahvaltısı ✔ Araç İçi İkramlar  ✔Kapital Turizm Güvencesi ve Refakati

➖➖FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER➖➖ .
► Öğle Yemekleri ►Akşam Yemeği ► Tekne Turu ( 50 TL) ► Müze Girişleri 

➖➖ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR➖➖
▶▶ Yol Güzergahındaki Şehirlerden Şehrin Çevre Yolundan Misafirlerimizi Alabiliriz. Van Merkez ve Tatvan dışında Şehrin içine giremiyoruz. Dönüşte de aynı şehirlerden geçiyoruz. ▶️ Rezervasyon Sırasında 400,00 TL Ön Ödeme Geri Kalan Ödeme Tur Günü Araçta Yapılacaktır. Ön Ödeme İçin İban : Ziraat Bankası TR3800 0100 2348 57689520 5002 (Mesut TEKİNYER) ▶️ Konaklayacağımız Otel Diyarbakırda 4 Yıldızlıdır. ▶ Turumuzda Alışveriş İçin Zamanlar Verilmektedir. ▶️ Diyarbakırda Sıra Gecesi Grubun İsteği Doğrultusunda Yapılmaktadır.

Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
06 - 08 Mayıs 2022 850.00 1100.00
20 - 22 Mayıs 2022 850.00 1100.00

Yetişkin Fiyatı : 1100.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 850.00


İlginizi Çekebilecek Turlar

mardin

Mardin Turu ( Günübirlik)

Günübirlik
Van Çıkışlı
Van Çıkışlı Günübirlik Mardin Turuyla Mezopotamya Keşfine Hazır Olun
550.00 'den itibaren
güneydoğu turu

2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu

3 Gün 2 Gece
Van Çıkışlı
2 Gece 3 Gün Gaziantep'ten Mardin'e Boydan Boya Güneydoğu...
1500.00 'den itibaren
Whatsapp İletişim
Bizimle Whatsapp'tan İletişime Geçin..
Merhaba,
Aşşağıdaki Whatsapp İletişim Butonuna Tıklayarak Bize Whatsapp'tan Ulaşabilirsiniz.