KAYIT    İLETİŞİM
EN İYİ FİYAT
  • Günübirlik Diyarbakır Turu:
  • Günübirlik Diyarbakır Turu:
  • Günübirlik Diyarbakır Turu:
  • DİYARBAKIR
  • ON GÖZLÜ KÖPRÜ
  • MALABADİ KÖPRÜSÜ
  • DİYARBAKIR ULU CAMİİ
  • DİYARBAKIR KÜÇELERİ
  • DİCLE NEHRİ


--TUR POGRAMI--
1. GÜN : GECE 23.00’DA Van’daki buluşma noktamızda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Otobüsümüze yerleştikten sonra rehberimiz ile tanışıyoruz. rehberimiz sizlere tur programımız ve genel bilgiler verdikten sonra Van’dan ayrılıyoruz.

2. GÜN : Diyarbakır’da alacağımız Serpme kahvaltımızın ardından turumuza Diyarbakırlı Şair ve yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu tarihi Cahit Sıtkı Tarancı’nın Evini Ziyaret ediyoruz. Ardından islamiyetin 5. Harem’i şerifi olan ve içerisinde dünyanın ilk robotunun da icat edildildiği Mesudiye ve zinciriye medreselerini de barındıran Diyarbakır ulu camii’ni Ziyaret ediyoruz. Rehberimizden ulu camii dinledikten sonra kabe’nin ilk ipek örtüsünün de dokunduğu yer Hasanpaşa hanı’nı ziyaret ediyoruz. Hasanpaşa hanında çay ve kahvelerimizi içtikten sonra Diyarbakır keşfine devam ediyoruz. Şimdiki durağımız barış ve kardeşliğin simgesi dört mezhep’in anıtı dört ayaklı minare. Dört ayaklı minare hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan ve dileklerimiz diledikten sonra bir sonraki durağımız diyarbakır’ın meşhur hanlarından sülüklühan. Sülüklühan gezimizi de tamamladıktan sonra. Gezi rotamızı da görsel olarak inceleyebileceğimiz minyatür’ü ziyaret ediyoruz. Sur Minyatür incelememiz ardından. Hüzünlü bir aşk hikayesini içinde barındıran. Genç kızların dilekleri için uğrak noktası on gözlü köprüyü ziyaret ediyoruz. Rehberimizden buranın hüzünlü hikayesini dinledikten sonra Diyarbakır keşif yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bir yanımızda hevsel bahçeleri ve dicle nehri bir yanımızda meşhur Diyarbakır surları seyriyle yürüyüşümüze devam ediyoruz. İçinde sahabe mezarları barındıran mübarek Hz. Süleyman camiini gezdikten sonra hemen hz Süleyman camiinin yanı başında bulunan Atatürk müzesi – kilise – kültür müzesi-arkeoloji müzesini içinde barındıran Diyarbakır kent müzesini geziyoruz. Diyarbakır kent müzesi gezimiz ardından meşhur dağkapı ciğercilerinde Diyarbakır ciğerini tadıyoruz. Yemek aramız ardından. Diyarbakır surları ve burçlarını geziyoruz. Surların üzerinde yapacağımız yürüyüşümüz ardından diyarbakırdan ayrılarak turumuzun son noktası silvan Malabadi köprüsü. Hüzünlü bir aşk’a ev sahipliği yapmış Malabadi köprüsünü rehberimizden dinledikten ve Malabadi türküsünü söyledikten sonra van dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GECE 22.00 civarlarında van’a ulaştıktan sonra siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Bir başka KAPİTAL TUR ( van gezi topluluğu ) turunda görüşmek dileğiyle hoşçakalın….


DAHİL OLANLAR:
• ULAŞIM
• LİSANSLI REHBERLİK
• KAHVALTI
• SEYAHAT SİGORTASI
• ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
• KAPİTAL TURİZM REFAKATİ

HARİÇ OLANLAR:
• MÜZE ÖRENYERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
• ÖĞLE YEMEĞİ

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

➖➖ ÖNEMLİ NOTLAR➖➖

▶ TURDA KONAKLAMA YOKTUR. TUR 1 GECE ÖNCE 23.00’DA BAŞLIYOR TUR GÜNÜ AKŞAM 22.00 CİVARI VANDAYIZ.

▶ Yol Güzergâhındaki Şehirlerden Şehrin Çevre Yolundan Misafirlerimizi Alabiliriz. Van Merkez ve Tatvan dışında Şehrin içine giremiyoruz. Dönüşte de aynı şehirlerden geçiyoruz.

▶Kahvaltı serpme lüks kahvaltıdır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#12
LOKASYON:
Diyarbakır (Van - Tatvan - Bitlis çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Van Devlet Tiyatrosu
Edremit
Gevaş
Tatvan
Bitlis
BİTİŞ:
Tur bitiminden Misafirlerimizi Güzergah Üzerinde Diledikleri Yere Bırakıyoruz. Güzergah dışına kesinlikle ÇIKILMAMAKTADIR.
İPTAL POLİTİKASI:
Acenta gerekli gördüğü durumlarda müşteriye de bildirmek kaydı ile ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından iki gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edilebilir. Acente Tarafından İptal Edilen Turun Ücreti Müşteriye kesintisiz iade edilir. Müşteri Tarafından Talep Edilen İptaller ve tarih değişikliklerinde ise Tur hareket tarihinden 04 gün önce yapılan iptallerde Turun total ücretinin %40 ı, 03 gün önce olan iptallerde Turun Tüm Ödemesi müşteriden tahsil edilir ve İADE EDİLMEZ. Müşteri satın aldığı turu gezinin başlamasından 02 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Uçaklı turlarda tur tarihinin 20 gün öncesi ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret kabul edilemez. Müşteriden Tüm Ödemeler Tahsil Edilir.

TARİH VE FİYATLAR

1.750TL

2 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Günübirlik Diyarbakır Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
(545) 432 32 65
Şerefiye mahallesi Zerbank Sokak No:21
    İPEKYOLU/VAN
2382
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.