mardin

Mardin Turu ( Günübirlik)

Van Çıkışlı

Günübirlik

550.00 'den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • hasankeyf
  • Mardin
  • midyat

YOL GÜZERGAHI 
VAN-GEVAŞ-TATVAN-BİTLİS-MARDİN

TUR PROGRAMI
1. GÜN VAN-GEVAŞ-TATVAN-BİTLİS-MARDİN
: GECE 23.00’DA Van’daki buluşma noktamızda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Otobüsümüze yerleştikten sonra rehberimiz ile tanışıyoruz. rehberimiz sizlere tur programımız ve genel bilgiler verdikten sonra Van’dan ayrılıyoruz.

 2. GÜN MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – VAN : Mardin’de alacağımız Serpme kahvaltımızın ardından turumuza Mezopotamya’nın kokusunu, tarihi dokusunu, eşsiz güzelliklerini keşfedeceğimiz mardin turumuza başlıyoruz. mezopotamyayı ayaklarımız altında gibi hissedeceğimiz, tarihin en önemli medreselerinden olan bir çeşmeye ve havuza dahi inanılmaz dersler sığdırmış olan kasımiye medresesini rehberimizden dinliyoruz.. dinlerin ve dillerin kenti mardin ismini ne kadar da hak ettiğini daha net anlayabileceğimiz noktalardan olan bugün dahi faal olan kırklar manastırını Süryani bir kardeşimizden dinliyoruz. Mardin tarihinin vazgeçilmez güzelliklerinden Süryani kültürüne şahitlik ettikten sonra turumuza eski mardin ile devam ediyoruz. Eski mardin’de vereceğimiz serbest zamanda yöre insanının el işi göz nuru ürünleri satın alabileceğiz. Alışveriş molamız ardından eski mardin gezimize başlıyoruz. Eski mardin gezimiz sırasında Süryani kilisesi, ermeni kilisesi, ulu camii gibi bir çok tarihi ve kültürel değerleri keşfediyoruz. Öğle yemeğimizi de yöresel mardin restaurantlarında mardin yöresel yemeklerini de tattıktan sonra turumuza 2000li yıllardaki diziler ve filmler ile keşfettiğimiz Midyat yolculuğumuza başlıyoruz. Süryani sanatını hissedeceğimiz Süryani sanatkarların eserleri telkâri gümüşüyle tanıştıktan sonra, Süryani ustaların ellerinden çıkmış olan mimari deha ve hümanist yaklaşım ile yapılmış olan ve güneşi tersine alarak insanların gölgede ve serinde yürüyebilmelerini  sağlayan Midyat evlerinin gölgesi eşliğinde sıla dizisiyle ünlenen ve meşhur Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat sıla konağını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sıla konağında vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat çarşısında Süryani şarabı ve telkâri gümüşü alabilmeniz için rehberimiz serbest zaman verecek. Serbest zamanımızın ardından Van dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GECE 24.00 civarlarında van’a ulaşarak siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz. Bir sonraki KAPİTAL TUR ( vangezitoplulugu ) turunda görüşmek dileğiyle hoşçakalın…


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• ULAŞIM  • LİSANSLI REHBERLİK • SEYAHAT SİGORTASI • KAHVALTI • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR • KAPİTAL TURİZM REFAKATİ


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• MÜZE GİRİŞLERİ • ÖĞLE YEMEĞİ➖➖ÖNEMLİ NOTLAR➖➖
▶ TURDA KONAKLAMA YOKTUR. TUR BİR GECE ÖNCE  23.00’DA BAŞLIYOR  TUR AKŞAMI 23.00 CİVARI VANDAYIZ.
▶ Yol Güzergahındaki Şehirlerden Şehrin Çevre Yolundan Misafirlerimizi Alabiliriz. Van Merkez ve Tatvan dışında Şehrin içine giremiyoruz. Dönüşte de aynı şehirlerden geçiyoruz.
▶Kahvaltı mardin’de lüks serpme kahvaltı tarzındadır.

Tur Dönemi 0-6 Yaş Arası Tur Fiyatı
13 - 14 Mayıs 2022 500.00 550.00
21 - 22 Mayıs 2022 500.00 550.00
27 - 28 Mayıs 2022 500.00 550.00

Yetişkin Fiyatı : 550.00 | Çocuk Fiyatlandırması : 500.00


İlginizi Çekebilecek Turlar

güneydoğu turu

2 Gece 3 Gün Güneydoğu Turu

3 Gün 2 Gece
Van Çıkışlı
2 Gece 3 Gün Gaziantep'ten Mardin'e Boydan Boya Güneydoğu...
1500.00 'den itibaren

1 Gece 2 Gün Güneydoğu Turu

2 Gün 1 Gece
Van Çıkışlı
Her Adımı Tarih, Her Adımı Kültür, Her Adımı Hayat...
1100.00 'den itibaren
Whatsapp İletişim
Bizimle Whatsapp'tan İletişime Geçin..
Merhaba,
Aşşağıdaki Whatsapp İletişim Butonuna Tıklayarak Bize Whatsapp'tan Ulaşabilirsiniz.