Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- GENEL HÜKÜMLER
1.1- ALICI, www.kapitaltur.com internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
1.2- Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk www.kapitaltur.com’e aittir.
1.3- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, www.kapitaltur.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
1.4- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanan / kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılmasından doğacak tüm sorumluluklar ALICI’ya aittir.
1.5- Banka veya posta havalesi ile yapılan siparişlerde; www.kapitaltur.com’de belirtilen sipariş bedelinin eksiksiz olarak iletilmesi şarttır. ALICI’nın anlaşmalı olduğu bankanın yürürlüğe koyduğu her türlü kesinti, işlem ücreti ve vergilerin tebrizatı tamamen ALICI’ya aittir.
1.6- www.kapitaltur.com istediği zaman ALICI’yı bilgilendirmeksizin sipariş iptali yapabilir.
1.7- Banka veya posta havalesi ile yapılan siparişlerde; gerekli tutarın www.kapitaltur.com’e iletilmesi sırasında geçen zamanda siparişi verilen ilgili ürün veya hizmetin ücretinin değişmesi taktirinde ALICI söz konusu yeni fiyat üzerinden borçlandırılır. ALICI’nın www.kapitaltur.com’de listelenen ürünün fiyat değişikliklerini takip etmesi kendi sorumluluğundadır. Yalnız ALICI anlaşmalı olduğu bankaya verdiği ödeme talimatına ait işlem tarihinin söz konusu ürünün fiyat değişikliği tarihinden önce olduğunu ispat ederse ürünün sipariş edildiği günkü fiyatı kabul edilir ve ödeme işlemi söz konusu fiyata göre yapılır.
1.8- www.kapitaltur.com’den sipariş edilen, siteye üye müşterinin müşteri panelinde görünen ve henüz ödemesi yapılmamış tüm ürünler; sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde ödemesi yapılmadığı taktirde ALICI satış işleminden caymış sayılacak ve satış işlemi durdurulacaktır.
1.9- ALICI satın aldığı ürünü kendine ait olan veya olmayan bir internet sitesinde, özel ve P2P (Peer to Peer) ağlarda, topluma açık veya özel forum sitelerinde, e-posta aracılığıyla ve torrent ağlarında paylaşmayacağını, söz konusu ürünü hiçbir dijital ortama yüklemeyeceğini, kendine ait olan veya olmayan bir internet sitesinde satışını yapmayacağını, çeşitli kampanyalarla promosyon ürünü olarak dağıtmayacağını, www.kapitaltur.com ile anlaşılan web sitesinden başka bir sitede kullanmayacağını kabul etmiş sayılır. Aksi taktirde www.kapitaltur.com’in bağlı bulunduğu il/ilçedeki “Tüketici Hakları Hakem Heyeti’ne” söz konusu ALICI hakkında suç duyurusunda bulunma insiyatifi www.kapitaltur.com’e aittir. www.kapitaltur.com satışı yapılan ürüne ait yetki belgesi, dijital tescil belgesi, özel yazılım belgesi ve telif hakkı dökümanlarını ALICI ile paylaşma hakkını gizli tutar.
MADDE 2- ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
2.1- Satışı yapılan ürünün genel özellikleri ürüne ait satış sayfasında belirtilmiştir. Dosya boyutu, uyumlu olduğu yazılım altyapısı, geçerli sürüm numarası, uyumlu olduğu internet tarayıcıları ve bu sözleşmede belirtilmeyen diğer nitelikleri ALICI’ya gönderilecek olan ürün ile farklılık gösterebilir. Ancak bu farklılıklar satın alınan ürünün kullanımını etkileyecek düzeyde olduğu taktirde www.kapitaltur.com ücretsiz olarak gerekli düzenlemeleri yapacağını garanti eder. ALICI ürünü satın alırken bu tür farklılıkların olabileceğini kabul etmiş sayılır.
2.2- Satışı yapılan ürünün genel görünümünü ifade eden görseller, galeri öğeleri ve/veya PDF dökümanları ürünün güncellenmesine bağlı olarak ürünün sergilendiği demo sitedekinden farklı olabilir. ALICI söz konusu görseller yerine ürünün etkin olarak sergilendiği demo siteyi dikkate alacağını kabul etmiş sayılır.
2.3- ALICI’nın satın alacağı ürüne ait teknik altyapı, bilişsel gereklilikler, genel kullanım ve teknik bilgilere sahip olduğu varsayılır. ALICI’ya ait teknik yetersizliklerden dolayı oluşabilecek kurulum, aktifleştirme ve kullanım sorunlarından ALICI kendisi sorumludur. www.kapitaltur.com’de söz konusu ürünün satış sayfasında belirtilmediği taktirde bu tür sorunlar için teknik destek verilmez veya belirlenecek ücret mukabilinde ALICI ile anlaşmaya varılır.
2.4- Satışı yapılan ürün herhangi bir yardım, kurulum dokümanına sahipse ALICI satın aldığı ürün ile ilgili gerekli teknik bilgiyi söz konusu döküman/dökümanlara bakarak edineceğini ve uygulayacağını kabul eder. Ürün ile ilgili olarak dökümanlarda belirtilmeyen konular hakkında ALICI’ya bilgi verilmesi ve yardım edilmesi insiyatifi www.kapitaltur.com’e aittir.
2.5- Herhangi bir ürün için alınan ücretli/ücretsiz teknik hizmet eğer ALICI ile tarihi olarak anlaşıldıysa, anlaşılan tarihe kadar uygulanır. Aksi taktirde ALICI söz konusu teknik hizmetin www.kapitaltur.com çalışanlarının iş yoğunluğuna ve mesai saatlerine göre gecikebileceğini, ALICI’ya bildirerek veya bildirmeksizin başka bir tarihe aktarılabileceğini veya tamamen iptal edilebileceğini kabul etmiş sayılır.
2.6- Satışı yapılan ürünün yanında kurulum hizmeti de sağlanıyorsa söz konusu kurulum ürüne ait demo sitedekine uygun olarak yapılır ve teslim edilir. ALICI tarafından demo sitedeki içerik ve görseller hariç eklenmesi / kurulması istenen tüm dijital öğeler reddedilir. Bunun yanında kurulum için belirlenen tarihin hükümleri 2.5 maddesinde belirtilen yükümlülüklere tabiidir.
2.7- www.kapitaltur.com sadece satışı yapılan ürün ile beraber gönderilen içerik , eklenti ve yamalardan sorumludur. ALICI’nın sitesine ekleyeceği her türlü yazılım parçacığının sorumluluğu kendisine aittir ve bu yazılımlardan doğabilecek sorunlar için www.kapitaltur.com mesul tutulamaz.
2.8- ALICI satın aldığı ürün ile beraber sağlanan ücretli / ücretsiz tüm güncelleme işlemlerinin kurulumu ve yapılandırılmasından kendisi sorumludur. Satın aldığı ürünün güncel sürümünü kullanmamasından doğabilecek hiçbir sorundan www.kapitaltur.com sorumlu tutulamaz.
2.9- ALICI satın aldığı/alacağı ürüne ait teknik gereksinimleri öğrenmek ve karşılaştırmakla yükümlüdür. Hizmet aldığı hosting, alan adı firmasının ürüne ait teknik altyapıyı karşılayamamasından doğacak tüm sorumluluklar ALICI’ya aittir ve sorunların çözümünde www.kapitaltur.com aracı olarak yer alamaz. ALICI tüm hosting ve alan adı sorunlarını hizmet aldığı firma ile çözeceğini kabul etmiş sayılır.
2.10- Satışı yapılan ürün ile herhangi bir teknik hizmet ücretli/ücretsiz olarak sağlanıyorsa; ALICI söz konusu teknik destekten faydalanmak için satın aldığı ürünün yazılımsal kaynak kodlarını ürünün orjinaline uygun olarak www.kapitaltur.com’e ibraz etmek zorundadır. Ürünün yazılımsal kaynak kodlarında yapılan her türlü değişiklikten doğabilecek sorundan ALICI sorumludur ve satın aldığı ürünün yazılımsal kaynak kodlarında herhangi bir değişiklik yapmış olan ALICI’ya söz konusu teknik destek hizmeti sağlanmaz.
MADDE 3- CAYMA HAKKI
Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
Tüketicinin herhangi bir dijital içerik satın alması halinde dijital içeriklerin işlevselliğini etkileyecek teknik koruma önlemleri ve SATICI’nın bildiği ya da makul olarak bilmesinin beklendiği, dijital içeriğin hangi donanım ya da yazılımla birlikte çalışabileceğine ilişkin bilgiler satın alınan ürünün www.kapitaltur.com’de satışa sunulduğu sayfadaki tanıtım içeriğinde yer almaktadır.

Whatsapp İletişim
Bizimle Whatsapp'tan İletişime Geçin..
Merhaba,
Aşşağıdaki Whatsapp İletişim Butonuna Tıklayarak Bize Whatsapp'tan Ulaşabilirsiniz.